História

Hotel Poľana – Business class hotel s dlhoročnou tradíciou ležiaci v srdci Slovenska. To je len krátka charakteristika Hotela Poľana s jedinečnou polohou priamo pri Zvolenskom zámku.

Hotel Poľana privítal prvýkrát svojich hostí v roku 1960. Bol postavený v rámci hotelového reťazca Interhotely, ktoré boli súčasťou trustu Čedok Praha. Projekt hotela vypracoval Ing. Arch. Mikuláš Gažík, ktorý bol pri priestorovom riešení a výbere materiálu skutočne veľkorysý. Od roku 1991 je vlastníkom Ing. Anton Gabriš s rodinou. Hotel od svojich počiatkov patril medzi dominantu mesta Zvolen, vždy bol „miestom kde to žilo“ vďaka nespočetnému množstvu hostí, vynikajúcej kuchyni, ale najmä preslávenému nočnému baru, ktorý bol na istú dobu zavretý no po dôkladnej rekonštrukcii sa jeho brány v roku 2016 opätovne otvorili nadšencom kvalitnej hudby a zábavy a vďaka tomu je Hotel Poľana jediným hotelom v okolí s vlastným špičkovo vybaveným hotelovým barom, ktorého potenciál siaha aj do ostatných regiónov. Vystriedali sa tu aj mnohé známe osobnosti, či už Miroslav Žbirka, Helena Vondráčková alebo Peter Nagy, ktorí sa sem vďaka kvalitným službám, príjemnému prostrediu a personálu radi vracajú.

Hotel je skvelou základňou, z ktorej sa môžete vybrať spoznávať malebné mesto Zvolen s nádhernými gotickými, renesančnými a barokovými domami na námestí a impozantným zámkom. Spojiť spoznávanie histórie môžete aj s neďalekou turistikou pri výlete na Pustý hrad, odkiaľ sa Vám naskytnú prekrásne výhľadu na celú Zvolenskú kotlinu a okolité vrchy. Historický nádych hotelu dodáva aj vlastná záhrada s pozostatkami mestských hradieb nazvaná „Záhrada rytiera Feketeho“, ktorý tu zahynul v boji.

Team Hotela Poľana Vám želá príjemný pobyt!

Návrat hore